מרכז אגרות קודש - לכתוב לרבי חייגו: 08-9402444

בימים א-ה בין השעות 8:00-18:00

"פלא גדול"

"פלא גדול"

לעתים פונים אנשים אל הרבי בבקשה לברכה, והתשובה שמתקבלת מכרכי "אגרות הקודש" כוללת המלצה לבדיקת התפילין והמזוזות. יש כאלו התמהים למשמע תשובת הרבי – "פניתי לגבי שיפור במצב הבריאות/ הפרנסה/ הזוגיות, כיצד יועיל כעת שאבדוק את התפילין והמזוזות?" מהסיפור הבא שסיפר מזכירו של הרבי, הרב יהודה לייב גרונר, אפשר ללמוד כיצד הרבי רואה ויודע כל דבר בצורה הבהירה ביותר, ויישום תשובתו פועל הטבה לא רק ברוחניות אלא גם בגשמיות.

"פעם קיבלתי טלפון מיהודי שביקש ברכה בעבור סבו", מספר הרב גרונר. "שאלתיו לשם סבו, והוא נקב בשמו, בציינו שהלה אדמו"ר מעיר פלונית. הוא מבקש שאמסור לרבי שסבו במצב קשה ומבקש ברכה".

מסרתי את הפתר לרבי והרבי ענה, "אזכיר על הציון של חמי, האדמו"ר יוסף יצחק זצ"ל".

טלפנתי בחזרה אל היהודי ומסרתי לו את תשובת הרבי.

כמה ימים לאחר מכן טלפן אליי הלה שנית, וסיפר שהמצב הורע עוד יותר. "אינני מבין", תמה, "הרבי אמר ש'יזכיר על הציון', וזו הרי ברכה. מדוע הורע המצב?!" אמרתי שאדווח על המצב לרבי כבקשתו. כתבתי פתק בו הזכרתי את שם הסב, וכן שהמצב הורע עוד יותר.

כשנכנסתי לרבי, אמר לי: "אם לא אכפת לו, אני מציע שיבדוק את התפילין של הסב וכן של המזוזות".

לא פשוט להעביר מסר שכזה, שכן מדובר באדמו"ר.. ובכל זאת אמרתי כמובן את דברי הרבי.

לאחר כמה ימים התבשרתי שוב מהנכד. "בדקנו את התפילין ואת המזוזות כדברי הרבי, והכל היה כשר! אנא מסור זאת לרבי". כתבתי פתק נוסף לרבי ברוח דברים זו.

הרבי החזיר את הערותיו לגבי הפתק. "פלא גדול", כתב. "יבדקו עוד הפעם את המזוזות, ובעיקר את התפילין של ראש".  כן הוסיף הרבי, "יבדקו אם יש פתחים שאין להם מזוזה".

פלא גדולטלפנתי לנכד האדמו"ר וציינתי בפניו את דברי הרבי. לאחר כמה ימים צלצל הטלפון. הנכד שוב היה מעבר לקו. "אצלנו בחסידי גליציה אומרים", אמר לי, "שזה רוח הקודש של הרבי מליובאוויטש. הוא רואה כל דבר. אכן מצאנו שיש שתי דלתות שאין בפתחן מזוזות. התפילין, לעומת זאת, היו כשרות".

"בחור יקר", אמרתי לו, "תבקש מהסופר שיבדוק שוב את התפילין, בפרט את התפילין של ראש כמו שהרבי אמר. זה לא דבר פשוט."

כעבור יומיים התקשר שוב הנכד ואמר: "אני מבקש ממך שלא תספר זאת לאיש, רק לרבי. התברר שהיה פסול של ממש בתפילין של ראש של רבנו תם, פסול שאי אפשר לתקנו וצריך היה לכתוב פרשיות חדשות… "

"אלו פני הדברים כשהרבי כותב 'פלא גדול'. הרבי רצה להיטיב עם אותו אדם, איש מיוחד שהוא גם אדמו"ר. אבל אנחנו צריכים לדעת שיש לנו רבי, שלפעמים יכול לגלות לנו 'עניינים'", מסכם הרב גרונר.

 

(מעובד מתוך הספר "סיפורים מחדר הרבי")

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד בנושא...

לכתוב לרבי באגרות קודש

קראו את הפסוקים: הַלְלוּ אֶת יְהוָה כָּל גּוֹיִם שַׁבְּחוּהוּ כָּל הָאֻמִּים. כִּי גָבַר עָלֵינוּ חַסְדּוֹ וֶאֱמֶת יְהוָה לְעוֹלָם הַלְלוּ יָהּ (תהילים ק״יז). 
מלאו את בקשתכם ואנו ניצור אתכם קשר בהקדם.