מרכז אגרות קודש - לכתוב לרבי חייגו: 08-9402444

בימים א-ה בין השעות 8:00-18:00

משיח אילמים

משיח אילמים
לפני שהתמנה הרב בנימין זאב סגל לראש ישיבה בחב"ד, הוא עבד בישיבת חוג חתם סופר. באחד הימים שם לב שאחד הבחורים לומד תניא, מחזה יוצא דופן בישיבה. כשהדבר חזר על עצמו במשך מספר ימים, ניגש אליו הרב זאב ושאלו אם הוא מבית חב"די. הבחור ענה בשלילה, ואמר כי רק משום מעשה שהיה הוא קובע עיתים ללמוד בספר התניא.
וכך מספר הבחור: "אחותי הבכורה, באחד הימים בהיותה לבד בבית, ניטל ממנה כוח הדיבור. מרגע לרגע הורגשה בבית אווירת דיכאון וכולם המתינו לשובו של אבא.
לפנות ערב חזר אבא מהעבודה ושמע שביתו לא יכולה לדבר. בתחילה ניסה לדובב אותה, אך היא כתבה על דף 'אינני מסוגלת לדבר'. ליבם של בני הבית נשבר בקרבם והם היו חסרי אונים, כמה ימים ישבו ובכו בכיות נוראות.
לאחר שנרגעו מההלם הראשוני, החליטו ללכת עם הבת לביקור אצל פרופסור גדול. לפי אבחנתו את המצב, קבע הפרופסור שהבת מעולם לא יכולה היתה לדבר, אך ההורים טענו שרק לפני מספר ימים היא דיברה כמו כל אדם. לאור הממצאים הרפואיים לא האמין הפרופסור להורים. הוא פנה אל בית הספר שבו היא למדה, ואחרי ששמע מפי המנהלת שההורים אכן דוברי אמת, אמר – אינני יכול לעזור לכם.
בצר להם החליטו ההורים, על פי הצעת קרוב משפחה, לנסוע לאירופה, ונקבע להם תור אצל פרופסור גדול. כשנכנסו אליו עם הבת, אמר להם הפרופסור – אינני מסוגל לעזור לכם. סעו לרבי מליובאוויטש, הוא יכול לעזור לכם.
ההורים הגיעו אל הרבי ונכנסו יחד עם ביתם ל'יחידות' – פגישה אישית עם הרבי. האם פרצה בבכי קורע לב והחלה לספר מה עובר עליהם בחודשים האחרונים, וכי כל מבוקשם כעת שביתם תוכל לדבר.
הרבי פנה אל ההורים ואמר: מצבכם ידוע לי. בעזרת השם יהיה טוב. כעת אני מבקש מכם, המתינו בחוץ, אני רוצה לשוחח עם ביתכם.
לאחר שההורים יצאו מהחדר, פנה הרבי לבת ואמר לה: אל תיבהלי ממה שאומר לך. נשמתך היתה צריכה לרדת לעולם מבלי שתוכלי לדבר. רק בזכות אבות שביקשו עבורך, קיבלת את כוח הדיבור. כעת הסתימה הזכות. אבל – המשיך הרבי – אם תקבלי על עצמך לקרב את ילדי ישראל במקום מגורייך לתורה ומצוות, תוכלי לדבר.
הבת הנהנה בראשה לאות הסכמה, אך הרבי ביקש שתבטא את הדברים בפיה.
הבת אמרה: "כן!" ומיד קראה להוריה להיכנס.
הוריה היו נרגשים מאד מגודל הנס, פרצו בבכי ללא מעצורים והודו לרבי.
לאחר זמן מה הגיע האב עם אחד מבניו אל הרבי. כשהרבי הבחין בהם, שאל הרבי את הבן באשר למקום לימודיו. לאחר שהבן השיב, הושיט לו הרבי ספר תניא, ואמר: בזה הספר קבע לעצמך שיעור לימוד בכל יום.
"אני הוא אותו הבן", סיים הבחור בחיוך את דבריו אל הרב סגל.

(מתוך הספר "ורבים השיב מעוון")

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד בנושא...

לכתוב לרבי באגרות קודש

קראו את הפסוקים: הַלְלוּ אֶת יְהוָה כָּל גּוֹיִם שַׁבְּחוּהוּ כָּל הָאֻמִּים. כִּי גָבַר עָלֵינוּ חַסְדּוֹ וֶאֱמֶת יְהוָה לְעוֹלָם הַלְלוּ יָהּ (תהילים ק״יז). 
מלאו את בקשתכם ואנו ניצור אתכם קשר בהקדם.