מרכז אגרות קודש - לכתוב לרבי חייגו: 08-9402444

בימים א-ה בין השעות 8:00-18:00

להחזיק מעמד

משה, חסיד ברסלב, נשוי מזה מספר שנים, אך בכל פעם שאשתו נכנסה להריון, העובר לא החזיק מעמד. רק הריון אחד הסתיים בלידה מוקדמת במשקל 960 גרם בלבד. בחסדי השם הצליח התינוק לשרוד, אבל לא התפתח כראוי. בהריון שלאחר מכן התבשרו ההורים כי הפעם בבטן האם תאומים! לאור תוצאות ההריונות הקודמים הציעו הרופאים "לדלל" את העוברים ולהשאיר רק עובר אחד, תוך תקוה שאולי ישרוד. גם "פתרון" זה היה בעייתי, כי העוברים היו בשק הריון אחד ומחוברים באותו חבל טבור. משה ורעייתו פנו אל רופאים יותר מומחים, אך כולם היו בדעה אחת. באחד הימים, כשבאו לבית הרפואה לצורך בדיקות לקראת ה"דילול", ניגשה אליהם אישה, ששמעה את שיחתם עם הרופא המטפל, וסיפרה להם שגם לה היה מקרה דומה, שהעוברים לא החזיקו מעמד, ובכל זאת יש לה ברוך-השם ארבעה ילדים בריאים, למרות כל תחזיות הרופאים. היא הפנתה אותם אל "מרכז אגרות קודש", שם קיבלה ברכות מהרבי באמצעות הספרים של "אגרות קודש" והיא מאמינה שבזכות הברכות נושעה.

בתחילה נראתה למשה הכתיבה לרבי דרך "אגרות קודש" קצת מוזרה. הוא נפגש עם הרב ברוך הרצל בורוכוב, ראש המרכז, שהסביר לו כיצד כותבים לרבי. לאחר הכנה וקבלת החלטות טובות שקיבלו בני הזוג על עצמם, קיבלו את תשובתם בכרך ח"י עמוד תס"ו ובו נכתב בין היתר:

"במענה למכתבו מיום .. בו כותב אודות חוות דעת הרופא בנוגע לזוגתו תחי' … ועוד זאת אשר ישנם אופני טפול .. אפילו בלא ניתוח, שלכן כדאי שישאל עוד הפעם דעת רופא מומחה בהאמור (טיפול שלא על ידי ניתוח) ויהי רצון שיצליח בזה. ומובן שעליהם להוסיף בהנהגה טובה בחיי היום יומים מתאים להוראת תורתנו תורת חיים ובפרט זהירות ודיוק בעניני חוקי ודיני טהרת המשפחה (נדה, הפסק טהרה, טבילה במקוה כשרה דוקא וכו'). ומהנכון אשר יבדקו את התפילין שלו וכן את המזוזות בדירתם שתהיינה כולן כשרות כדין, וזוגתו תחי' תשמור על מנהגן הטוב של בנות ישראל הכשרות, להפריש לצדקה קודם הדלקת הנרות בכל ערב שבת וערב יום טוב … בברכה לבשורות טובות בכל האמור".

בעקבות המכתב שקיבלו מהרבי, החליטו בני הזוג, ללכת על פי עצתו ולהתחזק בקיום המצוות ובביטחונם בה'. בשלב מסוים, מישהו הציע להם לפנות למומחה מ"הדסה" עין כרם. הרופא בדק את כל הממצאים ולמרבה שמחתם, שלל מכל וכל דילול עוברים. ההריון המשיך והתפתח בצורה יפה, ובשבוע ה-37 ילדה אשתו של משה תאומים בריאים ושלמים, כשהאחד במשקל 2.8 ק"ג, והתאום בן 3.4 ק"ג… ויקרא שמם בישראל יוסף ויהודה.

ברכה אגרות קודש
(מתוך הספר "רועה נאמן")

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד בנושא...

לכתוב לרבי באגרות קודש

קראו את הפסוקים: הַלְלוּ אֶת יְהוָה כָּל גּוֹיִם שַׁבְּחוּהוּ כָּל הָאֻמִּים. כִּי גָבַר עָלֵינוּ חַסְדּוֹ וֶאֱמֶת יְהוָה לְעוֹלָם הַלְלוּ יָהּ (תהילים ק״יז). 
מלאו את בקשתכם ואנו ניצור אתכם קשר בהקדם.