fbpx

מרכז אגרות קודש - לכתוב לרבי חייגו: 08-9402444

בימים א-ה בין השעות 8:00-18:00

היה והלך

 

הרב שלמה קונין הוא השליח הראשי למדינת קליפורניה ועומד בראש מאות מוסדות ובתי חב"ד. יום אחד זימן את את כל מנהלי המוסדות לאסיפה דחופה. כבר זמן רב שלא פגשו השליחים איש את רעהו כל עבודתם כה רבה היא עד שאין להם זמן פנוי לאסיפות ולדיבורים. אלא שהפעם היתה הודעתו של הרב קונין חד משמעית שחייבים להגיע לאסיפה איש בל יעדר. לתדהמת הנוכחים פתח הרב קונין ודרש מהם שלא להדליף מילה וחצי מילה ממה שהם עתידים לשמוע. צוות השלוחים היה נתון במתח רב לאחר הקדמה שכזו. ואז הודיע הרב קונין שלפני שבועיים הוא חש שלא בטוב וניגש להבדק אצל הרופא ששלח אותו לסדרה של בדיקות וצילומים שגילו שהוא סובל, לא עליכם, ממחלה קשה, אשר לפי דעת גדולי המומחים בשטח זה נותרו לו רק חודשיים ימים של חיים. לכן הגיע למסקנה שעליו לחלק את תפקידיו בתור מנהל המוסדות בין מספר שלוחים ובזמן הקצר שנותר לו יסע לבית מדרשו של הרבי בניו יורק כדי לנצל שם את שארית חייו. רחש של תדהמה פשה בקהל. הרב קונין היסה את הרחשים במחי יד והחל מקריא בקור רוח מן הרשימה שלפניו את חלוקת התפקידים. לאחר שסיים את דבריו יצא מאולם הישיבות תוך שהוא משאיר אחריו ציבור המום. רק אז הרגיש את עצמו חופשי להודיע לאשתו ולילדיו על מחלתו ותוכניתו, כשהוא מבקשם שלא לעצרו בדרכו. בטרם הספיקו כולם לעכל את המתרחש כבר היה הוא על המטוס הראשון שהמריא באותו היום לניו יורק. הוא נכנס לבית המדרש והחל ללמוד כאילו מאומה לא קרה. לאיש לא סיפר על הנעשה. בימים הבאים הקדיש את זמנו להעלות על הכתב את רשימת כל מפעליו, מוסדות התורה ומרכזי היהדות ובתי חב"ד. בנוסף פירט את סדרי העבודה שהטיל על השלוחים שתחתיו להמשך רצוף של עבודת הקודש בקליפורניה. כשסיים לכתוב, הכניס את הרשימות למעטפה גדולה ולזה צירף לזה גם את תיקו הרפואי שכלל בין היתר צילומי רנטגן וחוות הדעת של הרופאים. עוד באותו היום העביר את המעטפה אל הרבי והיה שלם בנפשו. הוא לא התמרמר על מחלתו וקיבל את הכל בשמחה, מתוך הודיה לה' על שזיכה אותו לשמש במשך שנים כשליח של הרבי.

לא עברה שעה אחת ומזכירו של של הרבי מחפש אחריו ובפיו חדשה מרעישה. הרבי הוציא מחדרו בתשובה את התיק הרפואי וכתב עליו מבחוץ בכתב יד ובאותיות גדולות: היה והלך.

הרב קונין לא היה צריך ליותר מזה. הוא קנה כרטיס חזרה לקליפורניה וחזר לסדר היום כאילו מאומה לא קרה, כשהוא אינו טורח אפילו לגשת לבדיקות שגרתיות. הרב קונין אכן לא נזקק לטיפול רפואי, אך מי שבאמת כמעט ונזקק לטיפול היה אחד הרופאים שנתקל בו באקראי לאחר חצי שנה. את הרב קונין תוכלו לפגוש כשהוא מנהל את הפעילות השוטפת במוסדות חב"ד בקליפורניה.

(מתוך "לקט סיפורים על הרבי מליובאוויטש")

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד בנושא...

לכתוב לרבי באגרות קודש

קראו את הפסוקים: הַלְלוּ אֶת יְהוָה כָּל גּוֹיִם שַׁבְּחוּהוּ כָּל הָאֻמִּים. כִּי גָבַר עָלֵינוּ חַסְדּוֹ וֶאֱמֶת יְהוָה לְעוֹלָם הַלְלוּ יָהּ (תהילים ק״יז). 
מלאו את בקשתכם ואנו ניצור אתכם קשר בהקדם.